Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Jak nagrać muzykę na DVD

Szeregowy

Domyślnie Jak nagrać muzykę na DVD

Witam, jestem tutaj pierwszy raz i mam nadzieję, że pomożecie mi. Mam dwa pytania:
    1. Nagrywarka w laptopie niestety nie nagrywa płyt CD, choć programy, których używam (Nero, Ashampoo) "twierdzą", że płyta została nagrana lecz jest pusta, natomiast nagrywa DVD i tutaj moje pytanie, czy można nagrać na płytę DVD muzykę lecz tak aby można było ją odtworzyć w zwykłym radiomagnetofonie z odtwarzaczem CD. Jeśli tak to jak to zrobić?
    2. To pytanie jest aktualne jeśli będzie możliwość nagrania na DVD. Otóż chciałabym rodzicom nagrać niemiecką muzykę ludową, którą bardzo lubią z tej strony: www.radio-heimatmelodie.de | LIVE
    Zainstalowałam programik Screamer Radio, lecz on nie wykrywa tej stacji, nie wiem czy ona jest w jakiś sposób blokowana, zresztą tak jest z większością niemieckich stacji. Jeśli ktoś mógłby mi doradzić jak nagrać muzykę z tej strony.
    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

niestety nie da się nagrać dvd jako cd , twoja nagrywarka na 100% nagrywa cd tylko pewnie masz coś źle ustawione że nie nagrywa na płytkę , prawdopodobnie masz źle wybrany napęd w programie do nagrywania , podejrzewam że masz ustawienie "Image recorder" co powoduje zapis plików do wirtualnego napędu i w ten sposób otrzymujesz komunikat że nagrywanie się powiodło a płytka jest pusta , tuż przed wypaleniem musisz wybrać swoją nagrywarkę jako napęd docelowy , napisz jakiego programu używasz do nagrywania to pomyślimy co z tym fantem zrobić

Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Sabertooth 990FX rev.2.0 , AMD FX9370 8x@4,4GHz + chłodzenie wodne Termaltake, ATI Sapphire Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB DDR5 , Corsair Vengeance 16GB 1600GHz 9-9-9-24 , SB X-Fi Fatal1ty + Logitech Z5500 , SSD Adata 120GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB BenQ GW2450HM, Zasilanie: Corsair 750W W7 64bit

Redaktor Avatar Filon by A-men

Domyślnie

Cytat Napisał Elwira Zobacz post
    Witam, jestem tutaj pierwszy raz i mam nadzieję, że pomożecie mi. Mam dwa pytania:
    1. Nagrywarka w laptopie niestety nie nagrywa płyt CD, choć programy, których używam (Nero, Ashampoo) "twierdzą", że płyta została nagrana lecz jest pusta, natomiast nagrywa DVD i tutaj moje pytanie, czy można nagrać na płytę DVD muzykę lecz tak aby można było ją odtworzyć w zwykłym radiomagnetofonie z odtwarzaczem CD. Jeśli tak to jak to zrobić?
    2. To pytanie jest aktualne jeśli będzie możliwość nagrania na DVD. Otóż chciałabym rodzicom nagrać niemiecką muzykę ludową, którą bardzo lubią z tej strony: www.radio-heimatmelodie.de | LIVE
    Zainstalowałam programik Screamer Radio, lecz on nie wykrywa tej stacji, nie wiem czy ona jest w jakiś sposób blokowana, zresztą tak jest z większością niemieckich stacji. Jeśli ktoś mógłby mi doradzić jak nagrać muzykę z tej strony.
    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
    Odnośnie programu Screamer:

1. Uruchom Screamer;
    2. Z pulldown menu "Plik" wybierz "Włącz URL";
    3. W otwartym oknie wklej ten adres http://webradio.radio-heimatmelodie.de/live.asx ;
    4. Naciśnij Ok;
    5. Ciesz się działaniem i nagrywaj Siostro, nagrywaj
    6. Podziękuj na forum CDRLab.pl takim tekstem - Amiga Rulez
    Pozdrawiam

Filon by A-men
    SAM440 (AmigaPPC klon) + AmigaOS 4.1 + Radeon

ORAZ PC
    CPU: Phenom II x2@x4 555BE| MOBO: Asus Sabertooth 990FX | RAM: 6 GB Kingston HX 2000MHz | GPU: HD7870 | HDD: 2x 1TB SATA II | DVD: Asus DRW-1814BLT SATA + Asus DRW-2014L1T SATA | AUDIO: Asus Xonar D2/PM + Altec Lansing 2.1 FX4021 | BUDA: CoolerMaster HAF932 + Corsair CMPSU-520HXEU - 520W | EKRAN: BenQ VW2420H LED MVA

Szeregowy

Domyślnie

Asterix wielka szkoda, że nie ma takiej możliwości. Ustawienia nagrywarki sprawdziłam, jest wybrana jako napęd docelowy.
    Jeśli chodzi o moją nagrywarkę to niestety od początku sprawiała mi dosyć dziwne problemy a jest to nagrywarka TSST corp. CD/DVDW TS-L632D typ DVD + - R/RW DL Recorder. Otóż próbowałam nagrywać za pomocą systemowego narzędzia (to było tuż po zakupie lapka), z początku szło dobrze ale po jakimś czasie, kiedy wkładałam czystą płytę (obojętnie CD czy DVD) jej formatowanie nie miało końca a i tak po bardzo długim czasie pojawiał się komunikat, że nie może zostać ukończone. No więc z systemowym nagrywaniem dałam sobie spokój, zainstalowałam Nero StartSmart Essentials (dołączone do laptopa), nagrywała przez krótki czas dobrze, z tym, że tutaj zdarzały się takie sytuacje, że pliki, które nagrałam wcześniej nie były czytane a widoczne były tylko te, które nagrywałam na bieżąco albo było odwrotnie te które były nagrane wcześniej były widoczne a nie było tych, które nagrywałam aktualnie, choć Nero „obwieszczał”, że płyta została nagrana. Kilkakrotnie przeinstalowałam Nero ale to nic nie pomogło. Po tym wszystkim na dłuższy czas dałam sobie spokój z nagrywaniem na płyty, kupiłam pendrivera i na nim archiwizowałam dokumenty i zdjęcia. Niedawno, mając więcej wolnego czasu postanowiłam znowu „zająć” się tą nieszczęsną nagrywarką. Poczytałam trochę i zaczęłam od najprostszej czynności czyli wyczyszczenia jej i zainstalowania innego programu (wybrałam prosty Ashampoo Burning Studio 2009) i o dziwo nagrywarka ruszyła ale poprawnie czytała i nagrywała tylko CD, natomiast przeciwnie było z płytami DVD, nie reagowała na nie w ogóle. Taki stan rzeczy trwał kilka dni, po czym mojej nagywarce „odwidziały” się płyty CD, gdyż każda próba nagrania kończyła się komunikatem, że płyta została nagrana ale w rzeczywistości była pusta, więc spróbowałam z DVD i zadziałało, na nich nagrywam do dziś programem Ashampoo.
    Dodam jeszcze, że mój system to Vista Home Premium. Płyty jakich używam to Varbatim, ale próbowałam nagrywać na płytach najróżniejszych firm, R, RW, +, -.
    Przepraszam za to przydługie „wypracowanie” ale chciałam w miarę dokładnie opisać problemy.

Filon by A-men jestem ci ogromnie wdzięczna. Dziękuję bardzo.
    1 – 4 wykonane
    5 chciałam napisać maleńkie sprostowanie ale się poprawiłeś
    6 nie bardzo wiem co te słowa oznaczają, mogę się tylko domyślać, że to coś w rodzaju pochwały lub podziwu dla amigi. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Amiga Rulez

Domyślnie

Wszystko w porządku - Amiga Rulez to pochwała dla komputerów Amiga, których jestem użytkownikiem i zwolennikiem.
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC
    CPU: Phenom II x2@x4 555BE| MOBO: Asus Sabertooth 990FX | RAM: 6 GB Kingston HX 2000MHz | GPU: HD7870 | HDD: 2x 1TB SATA II | DVD: Asus DRW-1814BLT SATA + Asus DRW-2014L1T SATA | AUDIO: Asus Xonar D2/PM + Altec Lansing 2.1 FX4021 | BUDA: CoolerMaster HAF932 + Corsair CMPSU-520HXEU - 520W | EKRAN: BenQ VW2420H LED MVA

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

bardzo dobra i wyczerpująca wypowiedź , oby tak wszyscy opisywali swoje problemy , wracając do tematu to nasuwa mi się jedno pytanie , kiedy robiłaś porządki na kompie , mam na myśli porządek w systemie lub nawet format , vista jest że tak powiem " upierdliwym " systemem , miałem ją na swoim lapku krótko bo mnie krew się gotowała jak coś nie chciało działać , "coś" to ponad 50% tego co działało pod XP , teraz mam XP-ka i święty spokój , nie twierdzę i nie namawiam abyś zaraz zmieniała system ale myślę że może jest coś namieszane i dlatego Twój palnik tak dziwnie się zachowuje , śmieszne jest to że raz woli cd a innym razem dvd , nie wiem ile lat ma Twój laptop ale nie wydaje mi się aby był tak stary żeby mu padł napęd , poza tym gdyby padał to miałby bardziej problem z odczytem dvd niż cd , jeśli dasz sobie radę to wyczyść system ze śmieci , uporządkuj wszystko i może wtedy się poprawi , w najgorszym razie proponowałbym format ale to ostateczność , pozdrawiam

Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Sabertooth 990FX rev.2.0 , AMD FX9370 8x@4,4GHz + chłodzenie wodne Termaltake, ATI Sapphire Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB DDR5 , Corsair Vengeance 16GB 1600GHz 9-9-9-24 , SB X-Fi Fatal1ty + Logitech Z5500 , SSD Adata 120GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB BenQ GW2450HM, Zasilanie: Corsair 750W W7 64bit

Domyślnie

Niestety te "wyroby" palnikopodbne ze stajni Toshiba + Samsung (TSST - Toshiba Samsung Storage Technology) nie należą do dobrych i trwałych.
    Wręcz przeciwnie
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

Starszy sierżant

Domyślnie

Filon, głupoty, mam i nie narzekam, palę dużo, mam 1,5 roku tą nagrywarkę (SH-202 czy jak to się pisze )

Domyślnie

No nie rób jaj
    Nie porównuj proszę "czystego" Samsunga (SH-202) do "mieszańca" Toshiby i Samsunga.
    Wiem co mówię, porozmawiaj z ludźmi, którzy używają napędy TSST i zobaczysz jaka będzie ich opinia
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

Szeregowy

Domyślnie

AsterixW miarę swoich umiejętności staram się dbać o porządek w systemie. Od początku mam zainstalowany Ccleaner, którym regularnie czyszczę rejestr oraz pozostałe śmieci. Jest ustawiona automatyczna defragmentacja, no i oczywiście program antywirusowy KIS. System według mnie jest czysty. Nie instaluję żadnych nowych programów, te, które mam są od początku. Nie ściągam niczego z sieci. Jedyne co instaluję to aktualizacje systemu. Co do opinii na temat Visty zgadzam się z tobą w 100%, ja miałam również masę komplikacji z Vistą, gdyż naiwnie sądziłam, że to co bezbłędnie działa na XP to będzie chodziło i tu. Wracając do tematu, laptop ma dwa lata, lecz nagrywarka była prawie nieużywana, poza nią system nie stwarza mi już żadnych problemów, nie mogę narzekać. Z formatem wstrzymam się jeszcze trochę, gdyż zastanawiam się nad zakupem Windows 7 chyba, że wcześniej wymienię nagrywarkę na nową.

Filon by A-men
    Zgadzam się również z twoją opinią. Problemy z tego typu nagrywarkami nie tylko ja mam. Sądziłam, że Asus lepiej się postara, tym bardziej, że nie mało mnie ten laptop kosztował, a wybór w nagrywarkach jest duży.

Na razie więc muszę pozostawić wszystko tak jak jest, gdyż laptop jest mi bardzo potrzebny do pracy.
    Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję obu panom za pomoc.

Ps. Asterix szalenie spodobał mi się opis konfiguracji twojego sprzętu, nawiasem mówiąc bardzo dobrego.

Domyślnie

Jak Ci się skończy gwarancja na lapka to włóż do niego ten napęd jeżeli masz złącze ATA lub ten napęd jeśli masz złącze S-ATA.
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

Starszy sierżant

Domyślnie

Cytat Napisał Filon by A-men Zobacz post
    Nie porównuj proszę "czystego" Samsunga (SH-202)
    To czemu w Nero podczas nagrywania pisze "TSST Corp SH-202"?

Domyślnie

Masz fart, pewnie masz pierwszą rewizję, w której jeszcze się jakość liczyła lub zaktualizowałeś FW na nowy wydany po powstaniu TSST, poza tym nie ma co porównywać slimów TSST - wybitnie nieudanych do pełnowymiarowego palnika.
    Nawet na naszym forum jeśli ktoś narzeka na palnik w lapku - to śmiem twierdzić, że gros przypadków to właśnie TSST.
    Z mojej praktyki podam przykład, klient przyniósł do naprawy lapka (wymiana napędu optycznego), na (uwaga !) 130 sztuk napędów slim TSST (modele różne) zadziałał w ogóle 1 (słownie jeden), niestety nie do końca prawidłowo.
    Nie nagrywał DVD+R i DVD+RW.
    Sytuacja miała miejsce w kwietniu. Postaw się na miejscu właściciela sklepu, który zamawia i płaci za sprzęt nie nadający się do użytku.
    Całe szczęście,że wszystkie wadliwe napędy dystrybutor wymienił na nowe Asusy i Pioneery.
    Już samo to powinno dać do myślenia, że coś z tym TSST nie abla.
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

Starszy sierżant

Domyślnie

raczej pierwsza rewizja bo FW nigdy nie aktualizowałem a napęd był z promocji w MediaExpercie

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)