Pokaż wyniki od 1 do 21 z 21

Temat: Jak nagrać film dvd?

Szeregowy

Domyślnie Jak nagrać film dvd?

Od razu zaznaczam że jestem zielony jesli chodzi o dvd r i mam nagrywarke od 3 tygodni. Takze nie smiejcie sie albo smiejcie i odpowiedzcie! Please...
    Ściągnąłem z netu film na dvd (wersja dvd). Tyle że ściągnąłem go w postaci wielu plików .vob, .bup, .ifo . Jak z tego siajsu nagrac na plytke dvd zeby chodzilo na stacjonarnym odtwazaczu?

nagrywarka: LG gsa-4160b
    nero 6

Starszy sierżant sztabowy

Domyślnie

Odpal Nero Express. Wybierz opcję wypal piliki DVD-Video i dodaj. Potem wskaż katalog z tymi plikami, zaznacz wszystko i dalej nagraj na płytę. Dla pewności na DVD RW.
    Pozdr.

Starszy szeregowy Avatar Jankes

Domyślnie

albo w pełnym Nero (Burning ROM) tworzysz nową kompilacje DVD-Video i wrzucasz te pliki do katalogu VIDEO_TS

-edit-
    dodatkowo zmień ustawienie bitsetting na DVD-ROM
    zrobisz to za pomocą np. DvdInfo
    Ostatnio edytowane przez Jankes ; 02-05-05 o 18:53

Szeregowy

Thumbs up

wielkie thanks dla madmaxa
    nie było zadnych problemow...

merten
    Gość

Domyślnie

Cytat Napisał Jankes
    albo w pełnym Nero (Burning ROM) tworzysz nową kompilacje DVD-Video i wrzucasz te pliki do katalogu VIDEO_TS

-edit-
    dodatkowo zmień ustawienie bitsetting na DVD-ROM
    zrobisz to za pomocą np. DvdInfo
    Ja mam Nero Ultra Edition 7.5.1.1

Nie mogę znaleźć nigdzie w Nero Burning ROM żadnego ustawienia "DvdInfo", za pomocą którego mogę zmienić bitsetting na DVD-ROM.

Za to w Nero Expres znalazłem ustawienie "Book Type Set" i zamieniłem z "auto" na "DVD-ROM".

Ale mam pytanie po co ta zmiana i co to daje?

Na kompie płyta chodzi ok. Odtwarzacza stacjonarnego na razie nie mam, ale zamierzam wkrótce kupić, więc wolałbym mieć dobrze ponagrywane te płytki...

Starszy sierżant sztabowy

Domyślnie

Płyta taka jest widziana przez odtwarzacz, jako tłoczona płyta DVD.

Szeregowy

Domyślnie

Hej,
    Mam problem. Na początku chcę powiedzieć że jestem kiepska w tych sprawach więc prosze o pomoc kogoś kto na prawdę się zna.
    Sciągnęłam sobie filmy, klipy z netu. Mam je zapisane w formacie WINAMP i WINDOWS MEDIA PLAYER. Chcę je nagrać na płytę. (mam do wyboru DVD-R lub DVD-RW- nie wiem która plya by się tu nadawała?). Przy użycie jakiego programu można szybko, jasno (!) nagrać ?
    Próbowałam nagrać poprzez program ASHAMPOO BURNING STUDIO 7. jakos się nagrało. Tylko mam maly problem . Chciałam tą płytkę właczyć do przenośnego odtwarzacza DVD. A tam już nie chciało się włączyć. Tylko pisało , ze można uruchomić tego typu płytkę. ( do wiadomosci: nagrałam na plytkę DVD-R , gdzie taka plytkę moze odtworzyć moj odtwarzacz. Więc czemu nie chce sie uruchomić płyta). Może trzeba ten film/ klip zapisać na kompie w innym formacie ? Ale zupełnie nie wiem jak/?
    Jeśli ktoś użyczyłby mi dokładnej rady, to bardzo bym była wdzieczna. Tylko proszę o bardzo szczególową poradę. Bo na prawdę kiepsko się na tym znam.

Szeregowy

Domyślnie Co robić??

Hej! Mam problem podobny jak koledzy nizej. Jak chce nagrac film na plyte DVD-R, wybieram opcje Wypal plik DVD-Video i szukam tego miejsca w ktorym zapisalam film to mi sie nic nie wyswietla. Plik byl scagniety jako DVD. Co robic?

Już tylko użytkownik Avatar SEBAW

Domyślnie

Cytat Napisał Aniałek
    Hej! Mam problem podobny jak koledzy nizej. Jak chce nagrac film na plyte DVD-R, wybieram opcje Wypal plik DVD-Video i szukam tego miejsca w ktorym zapisalam film to mi sie nic nie wyswietla. Plik byl scagniety jako DVD. Co robic?
    Jeżeli jest to film DVD-Video to możesz nagrać te pliki za pomocą NERO. Wskazówki znajdziesz tu: http://cdrlab.pl/article_strona_2808_6.html
    Jeżeli nie widać plików, to są one niezgodne ze standardem DVD-Video. Napisz jakie masz pliki na dysku.
    Skrzynia:
    sebawl[małpa]tlen.pl

Mój sprzęt:
    Athlon 64 3500+ | Asus A8V Deluxe | 2x1GB DDR GeIL | XFX nVidia 7600GT 580MHz_1.5GHz | Hitachi 120GB 7200obr/min 8MB Cache | Hitachi 320GB 7200obr/min 8MB Cache | BenQ DW1650 | Optiarc AD-7203A | LG DRD8160B | Logitech Media Keyboard | A4Tech X-750BF | Philips Brilliance 109P | NeoTEC V4200 | a wszystko dogrywa > Logitech Z-2300 THX | oraz > Creative Fatal1ty |

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

Cytat Napisał madmax2
    Płyta taka jest widziana przez odtwarzacz, jako tłoczona płyta DVD.
    ale dotyczy to wyłącznie płyt ''+'' , z minusów nie zrobimy DVD-ROM
    Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Sabertooth 990FX rev.2.0 , AMD FX9370 8x@4,4GHz + chłodzenie wodne Termaltake, ATI Sapphire Radeon R9 280 DUAL-X 3GB DDR5 , Corsair Vengeance 16GB 1600GHz 9-9-9-24 , SB X-Fi Fatal1ty + Logitech Z5500 , SSD Adata 120GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB BenQ GW2450HM, Zasilanie: Corsair 750W W7 64bit

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

Cytat Napisał kaarolaa
    Hej,
    Mam problem. Na początku chcę powiedzieć że jestem kiepska w tych sprawach więc prosze o pomoc kogoś kto na prawdę się zna.
    Sciągnęłam sobie filmy, klipy z netu. Mam je zapisane w formacie WINAMP i WINDOWS MEDIA PLAYER. Chcę je nagrać na płytę. (mam do wyboru DVD-R lub DVD-RW- nie wiem która plya by się tu nadawała?). Przy użycie jakiego programu można szybko, jasno (!) nagrać ?
    Próbowałam nagrać poprzez program ASHAMPOO BURNING STUDIO 7. jakos się nagrało. Tylko mam maly problem . Chciałam tą płytkę właczyć do przenośnego odtwarzacza DVD. A tam już nie chciało się włączyć. Tylko pisało , ze można uruchomić tego typu płytkę. ( do wiadomosci: nagrałam na plytkę DVD-R , gdzie taka plytkę moze odtworzyć moj odtwarzacz. Więc czemu nie chce sie uruchomić płyta). Może trzeba ten film/ klip zapisać na kompie w innym formacie ? Ale zupełnie nie wiem jak/?
    Jeśli ktoś użyczyłby mi dokładnej rady, to bardzo bym była wdzieczna. Tylko proszę o bardzo szczególową poradę. Bo na prawdę kiepsko się na tym znam.
    pytanie czy Twój odtwarzacz przenośny odczytuje tego typu pliki ?
    Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Sabertooth 990FX rev.2.0 , AMD FX9370 8x@4,4GHz + chłodzenie wodne Termaltake, ATI Sapphire Radeon R9 280 DUAL-X 3GB DDR5 , Corsair Vengeance 16GB 1600GHz 9-9-9-24 , SB X-Fi Fatal1ty + Logitech Z5500 , SSD Adata 120GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB BenQ GW2450HM, Zasilanie: Corsair 750W W7 64bit

Szeregowy

Domyślnie

Z tym ze ja mam nagrywarke Nero StartSmart. Filmy mam zapisane w formacie Winamp media file.
    P.S. Przeparaszam jezeli cos napisalam nie tak jak trzeba bo jesli chodzi o komputer to jestem generalnie zielona...

Moderator Avatar QuatPro

Domyślnie

Nero nie produkuje nagrywarek. Program do nagrywania masz produkcji Ahead, nazwa produktu Nero. Format też nie musi być taki. Winamp nadaje skojarzenia do odtwarzania różnych plików multimedialnych. Najlepiej dać właściwości pliku i trochę poszukać/pooglądać.

Szeregowy

Domyślnie Uwaga

Mam problem z którym męcze się już 4 h ! Nie moge nagrać filmu na dvd ! Mialem jakieś stare nero to w expres wogule nie bylo takiej opcji w menu ! Tylko na cd ! To właczam zwyczajne nero i nie wiem jak dodać tą komplikacje ! Dobra , wkurzylem sie ! Sciagam testowa wersje nero8 ! No tam już jest na dvd ! Ale za to pisze że nie uznaje mojego formatu (avi) a jak sprawdzlaem na cd to normalnie znajduje i dodaje moj film (tylko że jest za duży) No i mam problem ! Nie wiem czemu ale jak proboje nagrać to nie uznaje mojego dość popularnego formatu ! Prosze o pomoc !

Porucznik Avatar misiek1928

Domyślnie

Nero na pewno pluje się o to, że format dysku musi być zgodny z UDF. Zapewne plik który chcesz nagrać jest większy niż 2GB - właśnie dlatego płyta DVD musi mieć format UDF. Podczas wybierania typu płyty jaką chcesz nagrać, nie wybierasz DVD ISO tylko DVD UDF.

Redaktor Avatar Filon by A-men

Domyślnie

Cytat Napisał rolnikziom12
    Mam problem z którym męcze się już 4 h ! Nie moge nagrać filmu na dvd ! Mialem jakieś stare nero to w expres wogule nie bylo takiej opcji w menu ! Tylko na cd ! To właczam zwyczajne nero i nie wiem jak dodać tą komplikacje ! Dobra , wkurzylem sie ! Sciagam testowa wersje nero8 ! No tam już jest na dvd ! Ale za to pisze że nie uznaje mojego formatu (avi) a jak sprawdzlaem na cd to normalnie znajduje i dodaje moj film (tylko że jest za duży) No i mam problem ! Nie wiem czemu ale jak proboje nagrać to nie uznaje mojego dość popularnego formatu ! Prosze o pomoc !
    Przypadkiem nie chcesz chyba nagrać film AVI z konwersją do formatu DVD ?
    Czyste, że tak określę Nero tego nie potrafi.
    Pozdrawiam

Filon by A-men
    SAM440 (AmigaPPC klon) + AmigaOS 4.1 + Radeon

ORAZ PC
    CPU: Phenom II x2@x4 555BE| MOBO: Asus Sabertooth 990FX | RAM: 6 GB Kingston HX 2000MHz | GPU: HD7870 | HDD: 2x 1TB SATA II | DVD: Asus DRW-1814BLT SATA + Asus DRW-2014L1T SATA | AUDIO: Asus Xonar D2/PM + Altec Lansing 2.1 FX4021 | BUDA: CoolerMaster HAF932 + Corsair CMPSU-520HXEU - 520W | EKRAN: BenQ VW2420H LED MVA

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

Cytat Napisał Filon by A-men
    Przypadkiem nie chcesz chyba nagrać film AVI z konwersją do formatu DVD ?
    Czyste, że tak określę Nero tego nie potrafi.
    hhmmm , dziwne , mam nero 6.6.1.15 i za pomocą nero vision express mogę przerobić avika na dvd , fakt że używam zakładki " twórz własne dvd-video" ale to niczemu nie szkodzi , warunek jest jeden że film jest z dubingiem

Redaktor Avatar Filon by A-men

Domyślnie

Cytat Napisał asterix
    hhmmm , dziwne , mam nero 6.6.1.15 i za pomocą nero vision express mogę przerobić avika na dvd , fakt że używam zakładki " twórz własne dvd-video" ale to niczemu nie szkodzi , warunek jest jeden że film jest z dubingiem
    Wszystko się zgadza oprócz tego, że to NVE konwertuje do formatu zgodnego ze specyfikacją DVD, "goły" Nero Burning Rom tego nie potrafi.
    Pozdrawiam

Filon by A-men
    SAM440 (AmigaPPC klon) + AmigaOS 4.1 + Radeon

ORAZ PC
    CPU: Phenom II x2@x4 555BE| MOBO: Asus Sabertooth 990FX | RAM: 6 GB Kingston HX 2000MHz | GPU: HD7870 | HDD: 2x 1TB SATA II | DVD: Asus DRW-1814BLT SATA + Asus DRW-2014L1T SATA | AUDIO: Asus Xonar D2/PM + Altec Lansing 2.1 FX4021 | BUDA: CoolerMaster HAF932 + Corsair CMPSU-520HXEU - 520W | EKRAN: BenQ VW2420H LED MVA

Szeregowy

Domyślnie

Co mam zrobić mam filmy w formie avi i nie moge nagrac co mam zrobic żeby nagrac film a potem działał na dvd ?

Starszy sierżant

Domyślnie

podaj firmę i model DVD. jeśli obsługuje DivX to nagrywasz jako DVD z danymi i wtedy możesz nagrać kilka filmów na jedną płytę.

jeśli nie ma DivXa uruchamiasz nero vision, dodajesz film (jeden) i klikasz dalej, później masz projektowanie menu itp. możesz je wyłączyć albo sobie zrobić menu tak jak na oryginalnej płycie DVD, później bodajże wybiera się prędkość, klika dalej i następuje konwersja. niestety tu nie da się kilku filmów na jedną płytę nagrać bo wtedy będzie straszna kompresja i film będzie tak "skratkowany", ze nie będzie się tego dało oglądać. więc jeśli masz 5 filmów a masz DVD bez DivXa to musisz nagrać w nero vision i zużyć 5 płyt, a jeśli masz DVD z Divxem to wystarczy ci jedna płyta i nagrywasz jako dane

www.polmo.com

Domyślnie

Zobaczcie
    Xilisoft Video Converter, DVD Ripper, iPad, iPod video converter, AVI to DVD

Może można gdzieś znaleźć pełne wersje "darmowe"
    Pełna konwersja video do wszystkich formatów.

LinkBacks (?)

1. 17-10-08, 17:46
  2. 20-07-08, 17:56

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)