Pokaż wyniki od 1 do 21 z 21

Temat: DVD Shrink - instrukcja obsługi

Redaktor Avatar SoBal

Domyślnie

Wątek ten zostaje założony jako kontynuacja artykułu o tym samym tytule. Zapraszamy do zadawania pytań odnosnie programu, z przyjemnością wysłuchamy również sugestii i uwag.

Szeregowy

Domyślnie

Mam pytanie jak tym programem podzielic np film jak ma za duzo na 1 dvd a chce go zachować w jakosci orginalnej miec na 2 dvd
    wiem ze sie da ale nie wiem jak
    dziekuje za pomoc

Nol
    Gość

Domyślnie

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, ale postaram się jutro tego poszukać. Chyba że Sobalowi jakoś łącze ruszy i zdąży odpowiedzieć przede mną.

Szeregowy

Domyślnie Jest coś lepszego niż DVD SHRINK???

Hej - poczytalem troszke na forum tutaj i zdecydowalem sie na rippowanie programem DVD Shrink .
    Jest to program niemal doskonały. Niestety nie mozna w nim wykluczac tych dodatkow ktorych nie chce (tylko kompresja), a w trybie re-author nie zgrywa menu .
    Teraz moje 1 pytanie - czy istnieje jakis program z takimi opcjami jak ma shrink (chodzi mi glownie o mozliwosc ustawnienia kompresji poszczegolnych elementow) i gdzie bedzie mozna usuwac niektore elementy np. niechcialne dodatki.
    2 pytanie - w opcjach kompresji jest taka opcja zeby dany element zamienic na zdjecie swoje dowolne - jak zamieniam to zajmuje ono b. duzo nawet 50 MB - czy tak ma byc bo gdybym np mogl zamieniac dodatki 300 MB na zdjecie 1 Mb to by juz bylo fajnie a tak nie jest...
    Dzieki za pomoc....

xTn
    xTn jest nieaktywny
    Szeregowy

Domyślnie

Cytat Napisał pegaz23
    Hej - poczytalem troszke na forum tutaj i zdecydowalem sie na rippowanie programem DVD Shrink .
    Jest to program niemal doskonały. Niestety nie mozna w nim wykluczac tych dodatkow ktorych nie chce (tylko kompresja), a w trybie re-author nie zgrywa menu .
    Teraz moje 1 pytanie - czy istnieje jakis program z takimi opcjami jak ma shrink (chodzi mi glownie o mozliwosc ustawnienia kompresji poszczegolnych elementow) i gdzie bedzie mozna usuwac niektore elementy np. niechcialne dodatki.
    2 pytanie - w opcjach kompresji jest taka opcja zeby dany element zamienic na zdjecie swoje dowolne - jak zamieniam to zajmuje ono b. duzo nawet 50 MB - czy tak ma byc bo gdybym np mogl zamieniac dodatki 300 MB na zdjecie 1 Mb to by juz bylo fajnie a tak nie jest...
    Dzieki za pomoc....
    Co do usuwania czesci dodatkow, to niestety sie nie da ale mozna zmienic kompresje na "still pictures" i wtedy sporo mozna zaoszczedzic miejsca na sam film.

Szeregowy

Domyślnie

To ja swoje pytanie dodam. Jak w trybie re-author wywalić zbędne ścieżki audio filmu, by zmniejszyć stopień kompresji

Szeregowy

Domyślnie

Pod tym adresem powinieneś znaleźć to co Cie interesuje
    http://robs.wz.cz/guides/shrink/index.htm

Szeregowy

Domyślnie

Witam

Opis DVD Shrink jest również tu:

http://www.divx.howto.pl/Czytaj-artykul-67.html

Pozdrawiam

Szeregowy

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Wstyd mi, że nie zauważyłem tej zakładki wcześniej 0_o . Trzeba do okulisty pójść hehe

Szeregowy

Podporucznik Avatar punisher

Domyślnie

Dzięki zaraz się zainstaluje, choć i bez tego można sie obejść. Obsługa shrinka jest całkiem prosta. Ciekawe czy kiedyś powstanie równie dobry program
    Nec Hercules contra plures
    Moje palniki: BENQ DW1650 & ASUS 1608P3S
    Nec 3540A
    Bye plextor, Pioneer 112 rules

V.I.P. Avatar Martix

Domyślnie

Czy jest program który łączy zadania DVD Decrypter oraz DVD Shrink. Chodzi o to, że mam tylko niewiele ponad 6GB wolne na dysku i jak zgram film który zajmuje ponad 5GB za pomocą decryptera to nie ma już miejsca na przerobienie go na DVD-5. Ładnie robi to CloneDVD ale on nie łyka płyt zabezpieczonych chyba że się mylę.

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

Cytat Napisał Martix
    Czy jest program który łączy zadania DVD Decrypter oraz DVD Shrink. Chodzi o to, że mam tylko niewiele ponad 6GB wolne na dysku i jak zgram film który zajmuje ponad 5GB za pomocą decryptera to nie ma już miejsca na przerobienie go na DVD-5. Ładnie robi to CloneDVD ale on nie łyka płyt zabezpieczonych chyba że się mylę.
    niestety pozostaje zakup większego dysku , oba programy wymagają sporej ilosci miejsca na dysku twardym , napisz jaki masz dysk , jaki procek jaki , pomyślimy , pozdrawiam
    Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Sabertooth 990FX rev.2.0 , AMD FX9370 8x@4,4GHz + chłodzenie wodne Termaltake, ATI Sapphire Radeon R9 280 DUAL-X 3GB DDR5 , Corsair Vengeance 16GB 1600GHz 9-9-9-24 , SB X-Fi Fatal1ty + Logitech Z5500 , SSD Adata 120GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB BenQ GW2450HM, Zasilanie: Corsair 750W W7 64bit

V.I.P. Avatar Martix

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Dopiero poznaje te programy. Sam Shrink DVD załatwił sprawę. Ma opcję konwersji na DVD-5 bezpośrednio z płyty. Nie trzeba używać DVD Decrypter. Trwało długo (3h) ale się udało.
    Dysk to IBM 9,1GB 7200.

Mam jeszcze pytanko. Pojawił mi się komunikat o zmianie regionu, że będę mógł dokonać tego jeszcze 4 razy. Co to oznacza?

Szeregowy

Domyślnie

nie zgrywa mi się w shrinku polska ścieżka dzwiękowa, albo nie ma w ogóle głosu albo jest ale w wersji angielskiej
    pomocy!

V.I.P. Avatar Martix

Domyślnie

Czy DVD Shrink potrafi przekopiować płytę dwustronną na jednostronną, tak jak to robi z płytą dwuwarstwową? Jak to zrobić?
    Przy czym nie chcę mieć 2 odzielnych płyt i przekładać filmu w czasie oglądania. Oczywiście chodzi mi o kopię z kompresją.

Dzięki!

+++++++

Problem się sam rozwiazał. Film jest tylko na jednej stronie.
    Ostatnio edytowane przez Martix ; 01-12-06 o 21:29

V.I.P. Avatar Martix

Domyślnie

Czy użuwając opcji RE-AUTHOR - > klikając 2x Main movie/Title1 nagra mi się również MENU?

Jeśli nie to jak wybierać w tak wypalonym filmie (bez menu) ścieżkę dzwiękową i napisy?

Dzieki!
    Ostatnio edytowane przez Martix ; 31-12-06 o 10:09

Szeregowy

Domyślnie

O ile mi wiadomo, to nie da rady. Na pilocie od DVD możesz wybrać język i napisy.

Audio - wybór języka
    Subtitles - wybór napisów

Ja mam jedno pytanie. W zakładce burn settings domyślnie jest ustawione Burn Speed: Maximum. Mam tak zostawić czy coś zmienić? Może to jest dla was banalne pytanie, ale niedawno kupiłem nagrywarkę. Z góry dzięki za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez cesky ; 07-03-08 o 16:07

Starszy sierżant sztabowy Avatar warrior

Domyślnie

Burn Speed - jest to prędkość z jaką wypalić chcesz nośnik, jeżeli masz płytę dobrej marki (osobiście używam VERBATIM) to możesz wypalać tak z 8x , ewentualnie jak chcesz to 4x - bo raczej na maxa to nie za bardzo.
    P * O * Z * D * R * A * W * I * A * M

SZCZĘŚLIWY TATO

Piszę poprawnie - FULL POLISH.

Moderator Avatar QuatPro

Domyślnie

Ja myślę, że jeśli ogólną radę dawać - dla wszystkich nośników, to 8x. Niektóre nawet świetnie się wypalają np.: 12x, 16x. 4 nie w niektórych przypadkach jakość może być zamiast lepsze to gorsza.

Szeregowy

Domyślnie

Liczy się dla mnie jedynie jakość. Filmy wypalam na płytach Emtec DVD+RW 4.7 GB / 1-4x. Jak narazie nie miałem problemu z tymi płytami. Chciałem kupić Verbatimy, ale nie mogę ich dostać w komputerowym A więc przy 8x jakość powinna być ok? Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez cesky ; 16-03-08 o 12:37

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia