Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z NEC lub NERO

Szeregowy

Domyślnie Problem z NEC lub NERO

Witam.
    Prośba o pomoc dotyczy nagrywarki NEC DVD RW ND-3550A oraz programu NERO Express.
    Pierwsza sprawa to brak rozpoznania wolnego miejsca na płycie. Funkcja „Właściwości” pokazuje cały dysk na niebiesko, co oznacza brak wolnego miejsca. Wszędzie pokazuje również 0 bajtów, zarówno w „Zajęte miejsce”, jak i „Wolne miejsce”.
    Drugi problem, to brak możliwości nagrania plików na płytę dvd poprzez wklejenie plików prosto na pusty dysk DVD. Wyskakuje komunikat: „System windows napotkał problem podczas próby skopiowania tego pliku. Co ma zrobić system windows? Ponów próbę, Anuluj”.
    Ponawianie nic nie daje oczywiście.
    Ta sama metoda z nagrywaniem plików na płytę CD funkcjonuje bardzo dobrze.
    Trzeci problem, to wypalanie DVD za pomocą NERO. Od początku wszystko jest ok, Pliki dodają się do spisu, następnie klikam „Dalej”, no i ... zaczyna się problem, bo nie ma czynnych okienek: Tytułu CD, prędkości zapisu, liczby kopii. Kiedy klikam „Zapis” pojawia się stan zapisu (ok), a na nim okno: „Zapis pliku obrazu” i chce zapisać:
    Nazwa pliku: Image, Zapisz jako typ: pliki obrazów.
    ! Nie takie i nie tu chcę zapisać swoje pliki !
    Kiedy jednak klikam „Zapis” powstaje plik Image, który zapisuje się gdzieś tam, np. na pulpicie (i co mam z nim niby zrobić?). Na płycie nie zapisuje się nic.
    Kiedy natomiast klikam „Anuluj”, wszystko się anuluje .
    Grzebanie w ustawieniach Nero nic nie poskutkowało.
    Co zrobić, żeby Nero nie pokazywało okna "Zapis pliku obrazu", tylko od razu zaczęło zapisywać. (Przy starej nagrywarce CD, takie okno nie wyskakiwało).

Mam nadzieję, że wszystko spisałem dokładnie i zrozumiale.
    Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu tego problemu, bo nie mogę wypalać plików na DVD.
    Za wszelka pomoc będę wdzięczny dozgonnie.
    Cały sprzęt mam sprawny. Podejrzewam, że chodzi o jakieś prozaiczne ustawienia, do których nie mogę dojść sam.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

P.S. :
    Załączone obrazki Załączone obrazki Problem z NEC lub NERO-wklejka.jpg  
    Ostatnio edytowane przez grotto8 ; 26-01-07 o 23:50

Zawodowy Przesadzacz Avatar grzeniu

Domyślnie

Chyba wystarczy w nero zmienić nagrywarkę z image recorder na twojego neca.
    Znajdziesz gdzieś w wyborze nagrywarki.

PS A w ogóle to twój nero jest od twojej nagrywarki? Tzn czy "widzi" twoją nagrywarę?
    Pozdrawiam/ Grzeniu

Szeregowy

Domyślnie

Dziękuję za wskazówki.
    Idąc dalej zgodnie ze wskazówkami grzenia :
    W ustawieniach konfiguracji Nero widzi moją nagrywarkę, ale w liście wyboru nagrywarki („Którą nagrywarkę chciałbyś użyć?”) już NEC’a nie ma, tylko Image Recorder (CD, DVD,).
    Jak go (NEC'a) tam umieścić?
    Czy do konkretnej nagrywarki jest dedykowane konkretne NERO?
    Chyba nie. W sklepie powiedzieli, że będzie nagrywać zarówno przez NERO, jak i od razu w Windows (kopiuj, wklej, nagraj płytę). Do starej nagrywarki było dołączone Nero. Jak się spytałem, dlaczego w tej nie ma, to powiedzieli, że absolutnie nie potrzeba.
    Poradźcie coś ...

No i najważniejsza sprawa:
    Dlaczego nie mogę wypalić przez: kopiuj , wklej , nagraj płytę? Przecież to najprostszy sposób.
    Dlaczego wyskakuje to okienko: „System windows napotkał problem podczas próby skopiowania tego pliku. Co ma zrobić system windows? Ponów próbę, Anuluj”.
    Mam już naprawdę doła.

Pozdrawiam.

Zawodowy Przesadzacz Avatar grzeniu

Domyślnie

Co do nero - owszem byłe wersje nero pod konkretne nagrywarki, np liteona czy LG. Jeśli masz właśnie coś takiego, to już wiadomo o co chodzi. Skombinuj sobie, w domyśle kup , serial do nero - taki uniwersalny i podmień.

W sklepie powiedzieli ci, po prostu, coś na odczepnego. Może myśleli, że będziesz korzystał z nagrywania systemowego w XP, ale w porównaniu z nero to kiepski pomysł i najczęściej się to wyłącza.
    Pozdrawiam/ Grzeniu

Szeregowy

Domyślnie

Jak więc włączyć to z powrotem ?

Młodszy chorąży Avatar Czarcik

Domyślnie

Z poziomu administratora klikasz Moj kompuer Prawym przyciskiem myszy klikasz na wybranym napedzie cd (DVD) -> wlasciwosci-> nagrywanie

Szeregowy

Domyślnie

Oczywiście nagrywanie cały czas jest włączone. Wskaźnik dysku jest cały niebieski co sugeruje brak miejsca, a informacje pokazują 0kb zajętego jak i wolnego miejsca.
    Przy próbie zapisu plików wyskakuje info: „System windows napotkał problem podczas próby skopiowania tego pliku. Co ma zrobić system windows? Ponów próbę, Anuluj”.
    Ogólnie kicha.
    Chyba trza udać się do serwisu.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)