Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 33

Temat: Problem z tunerem NOT ONLY TV- nie wyszukuje żadnych kanałów

Szeregowy

Exclamation Problem z tunerem NOT ONLY TV- nie wyszukuje żadnych kanałów

Witam,

Od dłuższego czasu użeram się z tunerem tv (Not Only TV model LV5TDLX)- problem polega na tym, że mimo poprawnej instalacji oprogramowania tuner nie wyszukuje w moim mieszkaniu żadnych kanałów.
    Problem nie leży na pewno po stronie anteny- do kabla antenowego podłączałam zwykły telewizor- wszystko działało.
    Nie jest to też wina błędnej instalacji czy wada oprogramowania- gdy mój laptop był sprawdzany w innym mieszkaniu w Warszawie, tyle że nie na kablu antenowym (bo tam go nie było) a na antence dołączonej do zestawu z tunerem- wyszukiwało kilka- kilkanaście programów, sygnał był normalnie odbierany.
    Natomiast w moim mieszkaniu zarówno przy użyciu antenki z zestawu jak i przy podłączeniu kabla antenowego program wyświetla mi 0 zasięgu i nie wyszukuje żadnych kanałów !

Dzwoniłam do serwisu technicznego upc i próbowałam znaleźć odpowiedź w necie, ale nic z tego nie zadziałało... Bardzo proszę o pomoc, bo na to "cudo" wydałam dobrą stówę a za telewizję płacę od października a nie mogę jej oglądać :///

Redaktor Avatar Filon by A-men

Domyślnie

Jaka antena? kablówka czy satelita?
    Pozdrawiam

Filon by A-men
    SAM440 (AmigaPPC klon) + AmigaOS 4.1 + Radeon

ORAZ PC
    CPU: Phenom II x2@x4 555BE| MOBO: Asus Sabertooth 990FX | RAM: 6 GB Kingston HX 2000MHz | GPU: HD7870 | HDD: 2x 1TB SATA II | DVD: Asus DRW-1814BLT SATA + Asus DRW-2014L1T SATA | AUDIO: Asus Xonar D2/PM + Altec Lansing 2.1 FX4021 | BUDA: CoolerMaster HAF932 + Corsair CMPSU-520HXEU - 520W | EKRAN: BenQ VW2420H LED MVA

Szeregowy

Domyślnie

taka najzwyczajniejsza naziemna kablówka, upc

Domyślnie

Źródło sygnału ustawione na kablówkę?
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC
    CPU: Phenom II x2@x4 555BE| MOBO: Asus Sabertooth 990FX | RAM: 6 GB Kingston HX 2000MHz | GPU: HD7870 | HDD: 2x 1TB SATA II | DVD: Asus DRW-1814BLT SATA + Asus DRW-2014L1T SATA | AUDIO: Asus Xonar D2/PM + Altec Lansing 2.1 FX4021 | BUDA: CoolerMaster HAF932 + Corsair CMPSU-520HXEU - 520W | EKRAN: BenQ VW2420H LED MVA

Szeregowy

Domyślnie

Mam zainstalowany program dołączony do tego zestawu i nie miałam tam niestety żadnych rozbudowanych ustawień manualnych, ledwie podstawowe opcje. Wrzucić screeny? Bo nie bardzo wiem gdzie i jak mogę ustawić coś takiego. - edit: nie mam opcji wyboru źródła sygnału.. jedyne co jest, to opcja "użyj Local Channel Number" przy wyszukiwaniu kanałów, zresztą próbowałam z i bez niej i dalej nic)

Właśnie odkryłam coś ciekawego- przy wyszukiwaniu programów radiowych (kabel antenowy podłączony) znalazło mi 3 kanały ale nie radiowe tylko telewizyjne (polsat, jakiś angielski i chyba tv trwam czy religia tv ) odtwarzane jako radio- sam dźwięk... Natomiast bez zmian brak sygnału tv.

A, w instrukcji jest wzmianka o wyborze przy instalacji "cable tv" ale w programie instalatora niczego takiego nie ma!
    Ostatnio edytowane przez jezkovidlo ; 15-02-11 o 21:52

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

przeinstaluj program i sprawdzaj dokładnie każdą zakładkę która się pojawi , na 100% jest opcja wyboru rodzaju sygnału , "cable tv" też powinno się znaleźć
    Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Sabertooth 990FX rev.2.0 , AMD FX6300 x6@3,5GHz + chłodzenie wodne Termaltake, ATI Sapphire Radeon R9 270X VAPOR-X OC 2GB DDR5 , Corsair Vengeance 16GB 1600GHz 9-9-9-24 , SB X-Fi Fatal1ty + Logitech Z5500 , SSD Adata 120GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB BenQ GW2450HM, W7 64bit

Domyślnie

CableTV szukaj w ustawieniach programu.
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

Szeregowy

Domyślnie

Przeinstalowałam to milion razy na wszystkie sposoby, oprócz mnie zrobiły to 2 inne osoby - czytając każdą zakładkę która tam istniała i nic takiego nie było. Na prawdę. W ustawieniach programu też tego nie ma...

Domyślnie

Zalecane (przez userów) programy do obsługi tego cudu to DVB Dream i Total Media.
    Spróbuj tym softem.

A mój prywatny typ to BlazeDTV.
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

Szeregowy

Domyślnie

Mam właśnie Total Media 3.5 - Może ktoś mi zrobić screena gdzie zmienia się ustawienia na cable tv?
    Poza tym może komuś się przydadzą sterowniki do Not Only tv model LV5TDLX: (ich strona od dłuższego czasu jest w przebudowie)

AP: http://www.notonlytv.net/download/ap...+/tm357331.zip
    driver /XP/Vista/win7: http://www.notonlytv.net/download/dr...lv5tdeluxe.rar

Szeregowy

Domyślnie

Mam ten sam problem tuner nie znajduje kanałów próbowałem z kablówka oraz antenami jedynie co działa to radio. Nie ma opcji zmieny żródła sygnału

Szeregowy

Domyślnie

A jaką masz kablówkę, też upc może?

Domyślnie

A spróbujcie tego "cudu techniki" z programem ChrisTV.
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

A01
    A01 jest nieaktywny
    Szeregowy

Domyślnie

Witam, dziś kupiłem sobie te cudo żeby nie zajmować miejsca telewizorem , ale jak podlączam pod kabel ,,kablówke'' to nie wykrywa kanałów, wykrywa tylko z tej małem antenki z zestawu i tylko 7 kanałów. Wiem że ten temat był rok temu, ale może ktoś już wie jak zrobić żeby mieć programy z kablówki?

Domyślnie

Przełącz źródło sygnału w ustawieniach karty.
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

A01
    A01 jest nieaktywny
    Szeregowy

Domyślnie

A możesz dokładnie powiedzieć gdzie to jest?
    Bo jak szukałem w ustawieniach TotalMedia to tam nic takiego nie ma

Młodszy chorąży

Domyślnie

Nie znam tego tunera, ale rzut okiem na jakąś stronę z jego specyfikacją wskazuje, że obsługuje on tryby DVB-T i DAB no i radio FM. Jeżeli to prawda to coś się szanownym kolegom chyba pomyliło. DVB-T to cyfrowa telewizja naziemna (i tylko to), DAB to cyfrowe radio zaś radia FM tłumaczyć chyba nie muszę. Na chwilę obecną chyba żaden dostawca kablowej telewizji nie wpuszcza do swojej anteny sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. W sierpniu tego roku ma to zrobić telewizja TOYA, ale nie ma żadnego wymogu, który narzucałby aby kablówki to realizowały. Kupując pakiet kanałów w kablówce otrzymujecie najczęściej jakieś kanały analogowe (dobierane konkretnie przez operatora, np: UPC) oraz jakieś kanały cyfrowe, które z kolei zazwyczaj są zakodowane kartą i mogą być odtwarzane z użyciem sprzętu, który dostarcza wam Wasz operator. Operatorzy kablówek dobierają zazwyczaj takie algorytmy kodowania, aby żaden inny standardowy sprzęt nie był w stanie tego odkodować - i tak dla przykładu w TOYI na zwykłym dekoderze DVB-C odtworzycie jedynie kanał reklamowy, reszta jest niedostępna. Jeżeli chcieliście odbierać kanały analogowe przez tego pensticka to wybraliście zły produkt, kanały cyfrowe sieci UPC to również wybraliście zły produkt. A co do DVB-T to pozostaje Wam szanownik koledzy zakupić antenę kierunkową, ustawić na dachu budynku maszt i skierować ją w stronę nadajnika. Mieszkańcy znajdujący się około 0,5km od nadajnika telewizji cyfrowej mogą odbierać kanały nawet na metalowym wieszaku.
    A co do oprogramowania, pisane jest prawdopodobnie pod całą grupę urządzeń i zakładka "Cable TV" będzie zapewne dostępna dla penstickowego tunera obsługującego standard DVB-C. Ale jak pisałem na początku, nie znam ani tego urządzenia ani tego programu.

Pytanie do moderatorów: na ile macie ustawiony czas automatycznego wylogowywania bo powyższego posta musiałem pisać na dwa razy? Po napisaniu do notatnika i za drugim razem z notatnika do formularza. Przecież to jest kompletny bezsens.
    Ostatnio edytowane przez ElfOnCd ; 20-07-12 o 13:07 Powód: bo były błędy

Domyślnie

Jeśli jest faktycznie tylko DVB-T to kupa
    Pozdrawiam

Filon by A-men

ORAZ PC

A01
    A01 jest nieaktywny
    Szeregowy

Domyślnie

No właśnie jak wybierałem w sklepie to miałem do wyboru ten co mam ,,niby do analogowej telewizji'' i był jeszcze droższy do cyfrowej telewizji bynajmniej tak mówił sprzedawca.Ja mam konkretnie model LV5TDLX DVB-T USB nie wiem czy to coś pomoże ale tak pisze na pudełku. Czyli wychodzi na to że sprzedawca nie wie co sprzedaje
    Dodam jeszcze że kablówka u mnie to kabel poprowadzony z gniazdka , nie mam żadnego dekodera.
    Ostatnio edytowane przez A01 ; 20-07-12 o 15:29

Młodszy chorąży

Domyślnie

Moduł tunera do dekodowania telewizji analogowej w zwykłym telewizorze jest większy niż ten penstick. Tutaj "h**p://www.notonlytv.net/pl/p_lv52t.html" masz kolego stronę swojego urządzenia i podpięty plik PDF z manualem. Kolega pewnie już tych czasów nie pamięta, ale kiedyś produkowane były tunery do komputera i całość zajmowała powierzchnię dobrej karty graficznej PCI. W pdfie nie ma słowa o telewizji analogowej. Jeżeli sprzedawca wyraźnie powiedział, że pozwoli ci to urządzenie na odbiór kanałów analogowych, to raczej wprowadził Cię w błąd (do wyjaśnienia w sklepie). Teoretycznie przysługuje Ci zwrot urządzenia z powodu rozminięcia się z prawdą, ale raczej nikt się nie przyzna do magicznych słów "telewizja analogowa".
    Co do UPC to powinien kolega wiedzieć lepiej ode mnie co mają w ofercie. Widzę też, że kolega nie googla, o proszę news z dzisiaj: h**p://media2.pl/media/94236-UPC-Polska-uzupelni-oferte-o-kanaly-DVB-T.html i za kilka tygodni będzie można odbierać kanały DVB-T z gniazdka w ścianie. Oprócz wujka Googla mamy jeszcze ciocię Yahoo i sąsiadkę Altavistę.
    Odnośnie braku dekodera - jeżeli UPC ma w ofercie telewizję cyfrową lub cyfrową HD to odpowiedni dekoder otrzymuje się po wykupieniu dodatkowej usługi. Kanały oczywiście w gniazdku już są, ale bez odpowiedniego sprzętu są nie do ruszenia.

A01
    A01 jest nieaktywny
    Szeregowy

Domyślnie

ElfOnCd tak żebyś wiedział to odwiedziłem całą tą twoją rodzinkę wujków i ciotków, bo inaczej bym nie znalazł tej strony.
    Idąc do sklepu zamiar miałem kupić to co pisałeś ,,zapomnianą'' kartę TV ( nie wiem może jestem za stary jak ją pamiętam), ale sprzedawca doradził mi tą( ale to już wyjaśnię sam).
    Tymi linkami to prawdę mówiąc mi nie pomogłeś, gdyż mi ta nowa TV naziemna nie bedzie potrzebna bo ta TV co mam teraz ni będzie wymagała takiego dekodera (pozostaje bez zmian) także szukam czegoś na analogową telewizję. Ale i tak dzięki

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

nie bardzo rozumiem po masz szukać czegoś na analogową tv skoro niedługo jej w ogóle nie będzie :/
    Thermaltake LEVEL10 GT Battle Edition , Asus Sabertooth 990FX rev.2.0 , AMD FX6300 x6@3,5GHz + chłodzenie wodne Termaltake, ATI Sapphire Radeon R9 270X VAPOR-X OC 2GB DDR5 , Corsair Vengeance 16GB 1600GHz 9-9-9-24 , SB X-Fi Fatal1ty + Logitech Z5500 , SSD Adata 120GB, HDD Seagate ST3000VX000 3TB BenQ GW2450HM, W7 64bit

Młodszy chorąży

Domyślnie

Cytat Napisał asterix Zobacz post
    nie bardzo rozumiem po masz szukać czegoś na analogową tv skoro niedługo jej w ogóle nie będzie :/
    W kablówkach analogowa telewizja jeszcze długo nie zniknie.

Młodszy chorąży

Domyślnie

Cytat Napisał A01 Zobacz post
    ElfOnCd tak żebyś wiedział to odwiedziłem całą tą twoją rodzinkę wujków i ciotków, bo inaczej bym nie znalazł tej strony.
    Jeżeli tak to sorry, sporo osób rejestrujących się na forach najpierw zadaje pytania, a potem sprawdza wyszukiwarki. Chociaż z drugiej strony nie raczyłeś
    sprawdzić co Twój penstick obsługuje za standardy (a przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie) tylko rzuciłeś model swojego urządzenia. Pierwszy podany link prowadzi do danych technicznych tego tunera (co pewnie i tak masz w wersji papierowej).
    W drugim linku napisałem Ci, że UPC wsadzi muxy do kablówki i za kilka tygodni będziesz mógł odbierać na nim telewizję. Nie napisałeś, że interesuje cię tylko i wyłącznie analogowa telewizja (tylko i wyłącznie). Moją uwagę o wielkości urządzeń możesz wsunąć między bajki, widzę, że obecnie robione są też pensticki obsługujące tę telewizję.
    Vobis np: ma w ofercie coś takiego: h**p://www.vobis.pl/avertv-hybrid-volar-hd-2-898530.html, agito.pl: h**p://www.agito.pl/tuner-tv-avermedia-avertv-hybrid-volar-hd-usb-box-130-363092.html, ale ceny są mocno powyżej 100. Jest jeszcze "Pinnacle Dazzle TV Mobile Kit USB", cena niewiele ponad 100.

Cytat Napisał A01 Zobacz post
    Idąc do sklepu zamiar miałem kupić to co pisałeś ,,zapomnianą'' kartę TV
    Są dalej w ofercie i są mniejsze niż kiedyś . Ale do laptopa to karta na PCI chyba ci się nie przyda. Tunery analogowe przestały mnie interesować gdy królował układ BT848, a było to bardzo dawno temu. Dlatego jak napisałeś, że na pensticku chcesz oglądać telewizję analogową to wydało mi się to absurdem. Jak widać człowiek może się pomylić.

A do sklepu śmiało idź i rugaj gościa skoro Ci to urządzenie polecał pod telewizję analogową.

Moderator Avatar asterix

Domyślnie

Cytat Napisał ElfOnCd Zobacz post
    W kablówkach analogowa telewizja jeszcze długo nie zniknie.
    no to po kiego kupują dekodery DVB-T jak mają kablówkę , można u nich wziąć dekoder na cyfrę i po kłopocie, przeca wiadomo że UPC czy inne kable mają swoje kodowania i zwykły dekoder tego nie obejdzie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)