Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 65

Temat: LightScribe vs LabelFlash

Redaktor Avatar SoBal

Lightbulb LightScribe vs LabelFlash

Wątek jest uzupełnieniem artykułu w którym staramy się odpowiedzieć na pytanie który z formatów nanoszenia etykiet jest lepszym rozwiązaniem. Artykuł znaleźć można pod tym adresem:
    http://cdrlab.pl/article_wstep_2874.html

Zapraszamy do dyskusji.
    Core i7 2600K @ 5GHz | XFX Radeon HD5870 Referent | Patriot 2133 8GB | 2x OCZ Vertex 3 MAXIOPS SSD | CoolerMaster HAF 932 | Antec TP-750NEW | Wszystko wodowane na EK WaterBlocks!

Plutonowy Avatar melag

Domyślnie

Lightscribe :
    + można "drukować" etykiety kilkakrotnie poprawiając jakość (pierścień z kodem na płycie + układ optyczny)
    + szeroki wybór nośników (CD-R, DVD+R, DVD-R) lightscribe
    + szeroki wybór napędów wspierających lightscribe
    + już nie długo płyty lightscribe w 5-ciu nowych kolorach

Labelflash :
    + można drukować po stronie danych

Nie wiem jak w przypadku Labelflash wygląda sytuacja z wielokrotnym drukowaniem, ale rozumiem że można dodawać kolejne napisy, natomiast ten sam projekt to już niebardzo (brak układu optycznego oraz kodu na płycie).

Odnośnie Lightscribe i Nero, problem z odpowiednim kluczem występuje w wersji 7, natomist wersja 6 obsługuje LS na standardowym kluczu.

Redaktor Avatar SoBal

Domyślnie

No i właśnie od tego jest ten wątek
    Zaraz sprawdzę LF pod kątem dodawania ponownego etykiet.
    Core i7 2600K @ 5GHz | XFX Radeon HD5870 Referent | Patriot 2133 8GB | 2x OCZ Vertex 3 MAXIOPS SSD | CoolerMaster HAF 932 | Antec TP-750NEW | Wszystko wodowane na EK WaterBlocks!

Już tylko użytkownik Avatar SEBAW

Domyślnie

Ja tam wybieram nagrywarki z technologią LabelFlash. Jest to bardziej bezpieczniejsza metoda tworzenia etykiet niż LightScribe.
    Wypalisz komuś etykietkę LS i musisz go uprzedzić aby czasami nie dotykał etykietu, lub nie wycierał nośnika szmatką gdy jest zabrudzony, bo uszkodzi rysunek. Ale założę się, że te słowa nie pomogą, bo każdy będzie chciał pomacać etykietę. W przypadku LF takiego problemu nie ma.
    Skrzynia:
    sebawl[małpa]tlen.pl

Mój sprzęt:
    Athlon 64 3500+ | Asus A8V Deluxe | 2x1GB DDR GeIL | XFX nVidia 7600GT 580MHz_1.5GHz | Hitachi 120GB 7200obr/min 8MB Cache | Hitachi 320GB 7200obr/min 8MB Cache | BenQ DW1650 | Optiarc AD-7203A | LG DRD8160B | Logitech Media Keyboard | A4Tech X-750BF | Philips Brilliance 109P | NeoTEC V4200 | a wszystko dogrywa > Logitech Z-2300 THX | oraz > Creative Fatal1ty |

kapitan Kloss :] Avatar marcus777

Domyślnie

"Napęd z technologią LightScribe niższą niż v1.2, pozwalał na nanoszenie jedynie czarnych napisów i grafik na płytkę optyczną o złotym tle, jednak nowa wersja LS została rozszerzona o pięć dodatkowych kolorów tła.Nowe tła LightScribe v1.2 dla płyt CD to czerwony, pomarańczowy, żółty, niebieski i zielony. HP, twórca technologii LightScribe, przekazał informacje, że nowe kolorowe płytki będzie można nagrywać z większą prędkością, redukując tym samym czas wypalania grafiki. Ponadto w porównaniu do poprzedniej wersji, zwiększony został kontrast nanoszonej grafiki.
    LightScribe v1.2 dla płyt CD jest kompatybilny z wcześniejszymi wersjami tej technologii oraz napędami, dzięki czemu nie trzeba kupować nowych nagrywarek, a jedynie zaktualizować sterownik

z resztą o tym porównaniu, kiedyś napisałem posta

http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?p=20791&postcount=4
    Ostatnio edytowane przez marcus777 ; 03-03-06 o 13:09

lord_metal
    Gość

Domyślnie

Narazie LF szybciej sie "rysuje". Sam mam nagrywarke NEC 4551 i jakoś jeszcze nie miałem okazji gdzie kupić płytek (niestety), a chętnie bym potestował. Trwałość z tego co wiem jest lepsza. Szkoda tylko, że płytki sa dostępne w niebieskim kolorze i tylko Fujifilmu.

kapitan Kloss :] Avatar marcus777

Domyślnie

Cytat Napisał lord_metal
    Szkoda tylko, że płytki sa dostępne w niebieskim kolorze i tylko Fujifilmu.
    ..... i są tak drogie

Szeregowy

Domyślnie

witam Wszystkich to moj pierwszy post na forum cdrlab

I mam pytanie..czy w przypadku nagran LF mozna nagrywac od strony danych na zwyklych cdrach [tak jak crw-f1] np. verbatim blue czy tam calkowiscie jest zablokowana obsluga innych nosnikow niz DVD+R ?

Redaktor Avatar SoBal

Domyślnie

Więc jeżeli chodzi o dodawanie napisów do płyty, czy innych dodatkowych elementów to w obu technologiach nie ma z tym problemu. W przypadku LF można dodawać następne elementy do gotowego wydruku po obu stronach a nie tylko na wierzchniej!

surfix
    Gość

Domyślnie

Ja tam bardzo cenię Wasze artykuły, ale odnoszę silne wrażenie, że trochę nie doceniliście LS w tym artykule.

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale było nie było, miałem styczność z najnowszymi modelami nagrywarek obsługujących LS.

Nie wiem jak to wygląda w LabelFlash, ale przy LightScribe jakość wypalonej etykiety na płycie zależy od wielu czynników, z których najbardziej istotnymi są bez wątpienia: Jakość wartstwy na płycie i jakość druku, jaką zapewnia dana nagrywarka. Niestety przy każdej płycie i każdej nagrywarce, nie są to znikome różnice tylko często bardzo znaczące...

Tego samsunga, którego akurat używaliście nie miałem przyjemności widzieć (btw... jakoś dalej nie pałam taką chęcią), ale sam mam Benq'a 1655 a u znajomego udało mi się przemaglować dość dokładnie Liteona 16h5s.

Drukowałem na CD/DVD Verbatima i Philipsa i stąd wiem, że np teza, że nie powinno się drukować LS na DVD bo kiepsko i nieostro wychodzą, jest poprostu nieprawdziwa. Zarówno na moim Benq, jak i na wspomnianym LiteOn'ie etykiety wyszły bardzo ładnie. Wprawdzie po pierwszym druku (mimo wybrania najwyższego kontrastu) były nieco nazbyt jasne (zwłaszcza na nośniku Phlipsa), ale po powtórzeniu wypalania jeszcze raz, wyglądały już bardzo dobrze.
    Podobnie ma się sytuacja z odciskami palców. O ile na przykład na warstwach nośników Verbatima, owszem - są problemy z ich usunięciem, to już przy philipsach wystarczy sucha szmatka, chusteczka higieniczna tudzież rękaw od koszuli

Dlatego wydaje mi się, że pewne opinie odnośnie LS w Waszym artykule są podyktowane doborem sprzętu i nośników tylko jednej marki...

pzdr;
    Ostatnio edytowane przez surfix ; 04-03-06 o 13:01

Redaktor Avatar SoBal

Domyślnie

Już dawno temu doszedłem do tego że jakość druku jest wypadkową napędu, płyty i firmware'u. Czasem napęd A nagrywa na płycie X kiepsko, ale już napęd B zapisuje etykietę bardzo ładnie. Aktualizacja firmware'u i już jest OK. Tak miałem na kilku napędach Philips i płytach Verbatim.
    Jednak płyty DVD LS od każdego producenta mają tę samą przypadłość. One sa po prostu nieostre. Pierwsze nośniki DVDR wyglądąły dokładnie tam samo, coś jak hologram, nadruk na wierzchu, pod spodem przestrzeń z tworzywa i potem warstwa danych. W przypadku LS DVD jest tak samo...

Właśnie nagrywam po raz 8 tę samo płytę LF, fajnie wygląda
    Interesuje mnie teraz czy jak nagram 10 razy wtykiete LS to spadnie jakość nagranych danych po 2 stronie Ja stawiam że nie

Plutonowy Avatar melag

Domyślnie

Cytat Napisał SoBal
    Więc jeżeli chodzi o dodawanie napisów do płyty, czy innych dodatkowych elementów to w obu technologiach nie ma z tym problemu. W przypadku LF można dodawać następne elementy do gotowego wydruku po obu stronach a nie tylko na wierzchniej!
    Dwukrotnie ten sam projekt też da się wypalić aby idealnie się pokrywał ?

Redaktor Avatar SoBal

Domyślnie

Tak, zarówno na stronie LF jak i stronie z danymi można wielokrotnie dodawać tę samą etykietę w celu poprawienia jakości. Jednak dodanie tej samej etykiety na stronie z danymi nawet 10 razy w najwyższej jakości w żaden sposób nie poprawia już jakości etykiety (gdy była nagrana jako najwyższa).

Plutonowy Avatar melag

Domyślnie

Cytat Napisał SoBal
    Tak, zarówno na stronie LF jak i stronie z danymi można wielokrotnie dodawać tę samą etykietę w celu poprawienia jakości. Jednak dodanie tej samej etykiety na stronie z danymi nawet 10 razy w najwyższej jakości w żaden sposób nie poprawia już jakości etykiety (gdy była nagrana jako najwyższa).
    Czy wiadomo na jakiej zasadzie jest pozycjonowana płyta Labelflash ?

Redaktor Avatar SoBal

Domyślnie

W związku z udostępnieniem przez NECa i Yamahe secyfikacji technicznej - NIE! To sarkazm. Żadnych detali - ja przyjmuje że to magia.

Szeregowy

Domyślnie

Witam wszystkich. Właśnie dzisiaj nabyłem nagrywarkę NEC ND-3551A i trochę się zawiodłem. Od strony technicznej nie mam jej nic do zarzucenia, jednak przeraziła mnie technologia LabelFlash. Rozumiem, że to nowość na rynku, ale jeden typ nośników na rynku polskim to przeginka. Patrząc na testy to sama technologia robi wrażenie, choć brakuje jej możliwości nagrywania etykiet na płyty CD-R Czekam na dalszy rozwój sytuacji. Może ktoś ma jakieś przecieki na temat nowych nośników dedykowanych dla LabelFlash;> Pozdrawiam.

Kill Bill Gates!!! Avatar masaman

Domyślnie LightScribe czy LabelFlash?

Ludzie powiedzcie mi czy lepiej kupić Nagrywarke LabelFlash czy LightScribe? Mi się bardziej podoba LS, ponieważ płytki są tańcze nagrywarka też tańsza . Czytałem wasze odpowiedzi i sądze że źle postępujecie że tak gadacie na LS . Jakość druku zależy od napędu i płyty. Przy napędzie PhilipsDVDR16LS i płycie tej samej firmy jakość będzie do d... lecz przy tym samym napędzie ale płytce Verbatim będzie jakość wogóle inna. Wszystko zależy of FireWall`a nagrywarki.Jeżeli ktoś kupi nagrywarke z Firmy HP to jakość będzie b. zła. Więc prosze o odpowiedź na mój post.

Bardzo brzydki post, nie piszemy boldem a wnioski uczymy się wyciągać sami. Na odpowiedzi radzę czekać na Forum, nie podając adresu e-mail bo zacznie Ci przychodzić na niego spam // edit SoBal
    Ostatnio edytowane przez SoBal ; 12-03-06 o 18:52

Szeregowy

Domyślnie

Witam jestem nowy na forum i mam do was takie pytanie wlasnie stalem sie posiadaczem neca 4571a wersja oem ale nie mam zielonego pojecia jak mialbym sobie wypalic taka etykiete na plycie slyszalem ze da sie w nero posiadam wersje 6.6.1.4 jak ktos moglby mi wytlumaczyc jak to zrobic to bylbym bardzo wdzieczny.

Skrzynia:
    sebawl[małpa]tlen.pl

Mój sprzęt:
    Athlon 64 3500+ | Asus A8V Deluxe | 2x1GB DDR GeIL | XFX nVidia 7600GT 580MHz_1.5GHz | Hitachi 120GB 7200obr/min 8MB Cache | Hitachi 320GB 7200obr/min 8MB Cache | BenQ DW1650 | Optiarc AD-7203A | LG DRD8160B | Logitech Media Keyboard | A4Tech X-750BF | Philips Brilliance 109P | NeoTEC V4200 | a wszystko dogrywa > Logitech Z-2300 THX | oraz > Creative Fatal1ty |

Szeregowy

Domyślnie

Kurde zrobilem dokladnie tak jak jest w opisie ale nic nie dziala mozliwe jest ze spowodowane jest to tym ze mam za nowa nagrywarke Moze dlatego mi nie chce dzialac moze tamten plik co trzeba go zamienic nie obsluguje mojej nagrywarki tylko 4551 A i jeszcze jedno jest taka strona gdzie maja przerobione biosy do necow mialem ich link ale przez zwisy kompa mi sie jakos skasowal nazywaja sie liggys and dee albo jakos tak nie pamietam szukalem w googlach ale nie moge znalesc jak ktos ma moze ich stronke to moze podac mi linka. Dobra juz sobie poradzilem i linka znalazlem ale dalej nie wiem jak tego labelflasha uruchomic. Dobra z labelflashem tez sobie poradzilem zmienilem tylko klucz w nero.
    Ostatnio edytowane przez Kamil83 ; 14-03-06 o 17:48

Szeregowy

Domyślnie Label Flash

Z przykrością muszę zauważyć że w artykule na temat porównania technologi Label Flash z technologią LightScribe , zakradł się prawdopodobnie nie zamierzony błąd , który wprowadza dużo zamieszania .

Autorzy artykułu , w tabelce prezentującej możliwość obsługi wypalania opisów na płycie przedstawili nagrywarkę NEC w niekorzystnym świetle .

Napisano bowiem że nagrywarka ta nie obsługuje wypalania opisów na płytach DVD+R co jest oczywistą nieprawdą . Przypuszczam że wniosek ten autor wysnuł z faktu że na rynku dostępne są obecnie tylko płyty FUJIFilm w standardzie DVD-R a brak płyt CDR i Płyt DVD+R . Nie znaczy to jednak że nie można wypalać opisów na płytach np. DVD+R . Można wypalić na przykład opis na zwykłej płycie DVD+R na stronie do zapisu co wydaje mi się jest wystarczającym dowodem do obalenia teorii mówiącej o tym że NEC LABEL FLASH nie obsługuje wypalania labeli na Płytach DVD+R . Z płytami CDR sprawa ma się jednak inaczej i faktycznie po włożeniu zwykłej płyty do nagrywarki i uruchomieniu programu do wypalania otrzymujemy komunikat "format nie obsługiwany" . Jednak firma Fuji juz zapowiedziała że pracuje nad technologią produkcji płyt CD-R które będą posiadały powierzchnie do wypalania opisu .

Do napisania tego posta skłoniła mnie reakcja jednego z moich klientów który po przeczytaniu waszego artykułu nazwał mnie wierutnym kłamcą . I jako dowód mojej winy przedstawił wasz artykuł .

Myślę ,że zarówno mi jak i temu klientowi oraz wielu jemu podobnych którzy czytają wasze artykuły i uważają je jako wiarygodne źródło informacji należą się wyjaśnienia i sprostowanie do artykułu który napisaliście .

pozdrawiam

HUMISTREFA

Redaktor Avatar SoBal

Domyślnie

HUMISTREFA,
    Dziękuję bardzo za Twoją wypowiedź. To co napisałeś w całości jest prawdą. Jeszcze dzisiaj napiszę sprostowanie do artykułu i dodam tam odpowiednie informacje.

Przepraszam również, że z racji niedopowiedzenia w błąd wprowadzony został jeden z Twoich klientów a Ty sam poniosłeś przez to... sam wiesz co.

Niestety jako zywa maszyna pracuję po prostu za dużo i czasem drobne błędy wkradają się tu i ówdzie. Mimo dokładnego sprawdzania wszystkiego co pisze, czasem zdażają się pomyłki.

Szeregowy

Domyślnie

Dziękuje Bardzo . Prowadze inetrenetowy sklep komputerowy i cenię sobie wasze testy za brak stonniczości .Mam nadzieje że nadal tak będzie .Pozdrawiam HUMI

Kill Bill Gates!!! Avatar masaman

Domyślnie

Humistrefa! Czy jest możliwość wejścia na stronę internetową Twojego sklepu Ponieważ właśnie szukam nowej nagrywarki LightScribe. Prosił bym o podanie adresu strony tu na forum lub napisz : GG: 8878526. Z góry wielkie dzięki Pozdrawiam MaSaMaN

Domyślnie

Ja też proszę o link do sklepu na privata. Zobaczymy, co oferujecie.
    Skrzynia:
    sebawl[małpa]tlen.pl

Mój sprzęt:

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)